Neměla by se povinná vojenská služba vrátit?

Žijeme v době, kdy se kluci chovají spíše jako holky dle mého názoru. Kupříkladu nosí roztrhané džíny, drží diety a obecně toho vydrží a zvládnou méně, než předchozí generace. Proč tomu tak ale je? Co se stalo, že dnešní generace mladých dospěla až takového bodu? Pojďme si tedy nejprve udělat takový malý exkurz do minulosti, a podívat se do doby, kdy bylo absolvování vojny povinné.
výcvikový instruktor
Samozřejmě, že tato doba měla své plusy a mínusy, jako ostatně všechno. Pokud se tedy zaměříme nejprve na ty plusy, zjistíme, že chlapci, kteří z ní přišli zpět domů, si více vážili věcí, které mají, uměli přiložit roku k dílu, vážili si svých rodičů a jen tak něco je nepoložilo. Prostě předchozí generace moc dobře věděla, co kdy potřebují, a pokud to chtěli, a jejich rodiny na to neměli, vydělali si na to sami. Jde tedy říci, že na vojnu odešli chlapci, ale vrátili se z ní muži – osobně v tomto vidím její největší plus.
Na druhou stranu se však musíme podívat i na to negativní. Mnozí z nich si prošli nemocemi, kvůli kterým byli většinou na dlouho dobu hospitalizování v příslušných vojenských zařízeních. Dále byli také šikanování (až týráni), neměli toho moc k jídlu, a obecně nežili v moc dobrých podmínkách. Ale právě ty negativa jsou dle mého názoru příčinou toho, co se z nich stalo, když se vrátili domů. Právě ta špatná stránka věci je donutila přehodnotit své myšlenky spolu s přístupem k životu, aneb jak se říká, všechno zlé je k něčemu dobré.
řada vojáků
Pokud se však vrátíme zpět do dnešní doby, tak si musíme na rovinu říci, že většina dnešní mladá generace, by to asi nezvládla – akorát by z toho měli psychické poruchy spolu s poruchami příjmem potravy. Avšak i přesto v dnešní době existují výjimky potvrzující pravidlo – já osobně znám několik málo chlapců, kteří jakmile přijdou domů z práce, jdou rodičům pomoci, aby na všechno nebyli sami. Dá se říci, že tato hrstka „statečných“ již v tak nízkém věku pochopila, co znamená, že je rodina na prvním místě.
Takže spíše než zavádět vojnu zpět, by bylo vhodnější zavést přísnější výchovu ze strany rodičů, což je však oříšek dnešní doby. Současnou generaci totiž vychovávají zejména kariéristi, kteří se nejprve věnují své práci, a poté až potomkům. Bylo by tedy vhodné, alespoň dle mého názoru, aby si sama generace workoholiků ubrala na práci, a začala se věnovat rodině, dokud není pozdě.