Jaké je dokonalé tělo?


V dnešní době už není kulturistika a svalovci tak na výsluní, jako to bývalo, když filmové plátno ovládal Arnold Schwarzenegger. Hory svalů, hodiny a hodiny silového posilování s činkami a na posilovacích strojích. Dnešní mladí kluci uznávají jiné trendy a možná je to jen můj pocit, ale chovají a oblékají se tak trochu zženštile. Stále jsou ale mezi nimi takoví, kteří se snaží nabýt svalovou hmotu a navštěvují posilovny či se přímo věnují silovým sportům. A nabrat svalovou hmotu a mít ji rovnoměrně po celém těle, to chce skutečně se posilování věnovat každý den, věnovat ji spoustu času a energie, a také něco vědět o fungování našeho těla a o přibírání svalů a shazování tuků.

kulturista

Ten, kdo se kulturistice skutečně věnuje, ten si pravděpodobně hlídá svůj příjem potravy a pečlivě si hlídá složení potravin. Je potřeba přizpůsobit běžnou stravu tomu, že tělo je denně vystavováno náročnému fyzickému cvičení, ke kterému se posilování určitě řadí.

Mnohý kulturista zvažuje, jak tělo vytvarovat i jiným způsobem než jen cvičením. Ano, máme na mysli podpůrné prostředky, ke kterým často kulturisti dospějí. Na trhu je řada přípravků, které mají pomoct spalovat tuky a podpořit tvorbu svalů, ale pozor! Vždy byste měli mít jistotu, že vám podpůrný prostředek neublíží, ale bude ku prospěchu. Není od věci, když si předem ověříte u svého lékaře, že prostředek, který hodláte užívat je schválený a nebude mít na váš organismus nepříznivé účinky.

kulturista

U všech podpůrných prostředků byste měli číst příbalové letáky a měli byste sledovat, jak na vás působí. Třeba takový RAD-140 us-supplements je schválený prostředek, ale i on může mít nežádoucí účinky, které rozhodně není dobré podceňovat.

Mít vyrýsované svaly, to chce odříkání, co se týká jídelníčku i co se týká volného času. Jen poctivým posilováním bude vaše postava přesně dle vašich představ.