Aby podnikatelé netrpěli

Jak získat hypotéku i se záznamem v registru?

Získat úvěr se záznamem v registru je oříšek, který nedovede každý rozlousknout. Co když ale nutně potřebujete půjčit vyšší obnos, a ten záznam tam zkrátka číhá, a odstrašuje bankéře?

Kde se tam vzal?

Záznam v registru se neobjeví jen tak. Není to však nic podivného. Stačí se totiž opozdit se splátkou. Někteří lidé získají záznam z důvodu, že jejich manžel neplatil své závazky, nebo z jiných důvodů, které lze snadno vysvětlit. Banka se ovšem neptá. Bankovní pravidla jsou jednotná pro všechny, bez rozdílu, a nikoho nebude zajímat, že vám právě onen měsíc stonal pes, a vy jste museli odložit splátku, abyste mu zaplatili nákladnou operaci. Banka totiž není člověk, nemá emoce. Banka je systém, který funguje na jistém principu, a ten je nutno dodržovat za všech okolností.

budík a mince

Další možnost

Kde je ovšem systém, který nefunguje pro všechny, musí vzniknout i systém konkurenční, který zaplní mezery. A tak tu máme i jiné možnosti, v podobě nebankovních institucí, které nabízejí úvěry jako třeba hypotéky bez registru. Nejedná se však o to, že by vaše záznamy v registru vůbec nekontrolovali, ale spíš o to, že jsou ochotni nějaké ty drobné přešlapy přejít, a s těmi většími pracovat.

laptop a kalkulačka

Tak třeba v případě, že máte těchto záznamů v registru vícero, neztrácíte možnost získání hypotéky, jen si možná budete muset připlatit na úroku, jehož sazba bude z tohoto důvodu vyšší. To celkem dává smysl, protože pokud máte minulost neplatiče, musí se věřitel nějakým způsobem pojistit. Jak ale zažádat o tento druh úvěru, a na koho se obrátit? Na internetu najdete větší množství nebankovních společností, z nichž si sami vyberete, podle podmínek, které nabízejí. Žádost s vámi vyřeší zkušený poradce, který vám nastaví hypotéku na míru tak, aby bylo ve vašich možnostech ji splácet. Celé vyřízení pak netrvá dlouho, a peníze můžete mít na svém bankovním kontě již brzy.

Publikováno v <a href="https://www.folitec.cz/finance/" rel="category tag">Finance</a> Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak získat hypotéku i se záznamem v registru?

Podnikejte bez velké finanční zátěže

V podnikání se každému může dařit, a s tím do toho jistě jdeme, abychom byli úspěšní a vybudovali si provozuschopnou firmu, jenomže občas mohou naopak také nastat situace, které bychom raději nezažili a při provozování podnikání nebo firmy to platí dvojnásob.

Nic se nejí tak horké, jak se to uvaří. Každé podnikání nějakým způsobem začíná, ať už si berete půjčku, máte naspořené vlastní finance nebo jen přebíráte firmu z hlediska dědictví. V průběhu času se však snad každému podnikateli naskytne příležitost, kdy si může půjčit peníze a od toho jsou zde banky a také nebankovní společnosti poskytující dlouhodobé úvěry vhodné pro podnikatele a firmy a tím je i hypotéka bez dokládání příjmů Ferovahypoteka.

kasa, peníze

O úvěr může požádat naprosto kdokoliv, ať už jste malý soukromý podnikatel a potřebujete nakoupit více materiálů do zásoby nebo chcete přistavit garáž na nové díly, či jste firma a chcete investovat do nového vybavení, rozsáhlé rekonstrukce, vozového https://myjomi.cz/sprava-vozoveho-parku/ parku, nebo naopak společnost, která dluží miliony a potřebuje další finanční výpomoc. Předejít a vyplatit se můžete i z exekucí, ale to nechceme předbíhat. Krach nikdo nepřivolává. Jenomže okolnosti mohou být různé a situace dost vážná, proto by každý podnikal i firma měla znát své možnosti a podle potřeby by se měly umět využít.

podnikání, kalkulačka, peníze

Pokud krach přijde, tak se s ním musíme vyrovnat s grácií. Rozhodně nebudeme lamentovat a říkat, že to všechno vzdáme. Každému do cesty může přijít nějaký „klacek“ – neúspěch, ale ten nás má posílit a má nám dát určitou zkušenost do budoucna, abychom takovouto chybu už nikdy neopakovali. Díky tomu se poučíme, nasbíráme spoustu cenných zkušeností a navíc z toho průseru vyjdeme nejenom poučení a se zkušenostmi, ale také s dobrým pocitem, jak jsme to nakonec zvládli a všechno vyřešili a o tom to celé přeci je. Peníze navíc zkrátka a dobře vyřeší spoustu složitých situací. Nekomplikujte si zbytečně podnikání a zavčasu si vyjednejte dobré podmínky, pak už jenom budete splácet měsíční splátky po tak dlouhou dobu, jak si nastavíte.

Publikováno v <a href="https://www.folitec.cz/finance/" rel="category tag">Finance</a> Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Podnikejte bez velké finanční zátěže

Peníze se dají vypůjčit

Kolikrát nevedou lidé tak dokonalý život, jaký by podle nich tento měl být! Nemají to, co by chtěli, a to ne proto, že by to nebylo k dispozici, ale prostě proto, že na to nemají peníze. A když nemají peníze, nemohou si to prostě od nikoho koupit.

Takové nepříjemnosti potkají aspoň někdy v životě pomalu každého z nás. A protože nikdo netouží po strádání, protože si chce každý žít spokojeně, je logické, že když už nám dojdou peníze, usilujeme o to, abychom někde sehnali další. A když už se nám je nepodaří vydělat, aspoň si nějaké půjčíme. Máme-li tedy od koho.

dvacet liber

Jenže někdy nám nepůjčí nikdo z našich blízkých, a my jsme tak odsouzeni k žádání o půjčku od některého z finančních ústavů. A zpravidla se tak obrátíme na nějakou banku.

Jenže pomůže nám taková oslovená banka? Možná ano, možná ale také ne. To totiž obvykle záleží na tom, zda ji dokážeme přesvědčit o své bonitě, zda máme dost velké příjmy, čisté registry dlužníků a další pozitiva, jež se souhrnně označují jako bonita.

A co ti, kteří nedokážou prokázat svoji schopnost splácet, co ti, kdo nemají nic než finanční problémy? I ti mohou se žádostí o půjčku uspět. Ale vesměs ne v bance. Ti to musí zkusit u nebankovní společnosti, aby jim svitla naděje na nějakou tu půjčku.

platební karty

Což ale neznamená, že by byly nebankovní nabídky něčím neplnohodnotným. I nebankovní pomoc může být výhodná a třeba i přímo dokonalá. Protože tady se žadatelé jenom odlišně posuzují, což dává naději i těm, kdo jsou pro banky nezajímaví. Například nebankovní hypotéka se tu poskytne klidně i hodně problematickým a nepříliš důvěry vzbuzujícím lidem, a to proto, že se tito musí za půjčené peníze zaručit zástavou své nemovitosti. Taková zástava tu nahrazuje takové záležitosti, jako jsou enormní příjmy a registry dlužníků, a proto tu uspějí i ti, kdo v bankách nemají naději. A když je tu ta možnost, proč ji nevyužít?

Publikováno v <a href="https://www.folitec.cz/finance/" rel="category tag">Finance</a> Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Peníze se dají vypůjčit

Půjčky mohou pomáhat

Oslovit nějakou finanční instituci a vzít si u ní nějakou půjčku je docela běžná praxe. Počínají si tak nejednou i víckrát za život ti z nás, kteří se ocitli ve svízelné finanční situaci, z níž už nebylo jiného úniku.

Lidé si půjčují z nejrůznějších důvodů. Někdy proto, že je zklamaly příjmy, jimiž by se měly hradit všechny životní náklady, někdy kvůli nenadálým a nezvládnutelným výdajům, jež se nedají odsunout na později, až se na ně našetří, někdy kvůli něčemu jinému. To je různé.

cizí peníze

Když člověk pocítí nedostatek finančních prostředků, zamíří dejme tomu někam do banky. Tady si podá žádost, doloží dostatečně vysoké příjmy, čisté registry dlužníků a jiné požadované údaje, je důkladně prověřen a když je shledán bonitním, potřebnou částku za daných podmínek dostane. A může ji používat, dokud si nedá své věci do pořádku.

Ovšem nejednou se stane, že takový žadatel nedokáže splnit to, co tu po něm chtějí. A pak, jak jistě správně tušíte, peníze nedostane. Banky přece nebude riskovat, že už své peníze nikdy více neuvidí.

Je to pro takového neuspokojeného žadatele nepříjemné, ale nedá se s tím nic dělat. Protože banky jsou ve svých požadavcích neoblomné.

exotické peníze

Nebankovní společnosti ale naštěstí nikoliv. A když tedy někdo neuspěje v bance, může se často úspěšně ucházet aspoň o nebankovní hypotéku. Protože taková hypotéka na pozemek je i v případě problematických žadatelů často sázkou na jistotu. U té uspěje obvykle i ten, kdo by jinde neměl šanci. Tedy za předpokladu, že tento vlastní nějakou nemovitost. U nebankovní hypotéky lze totiž takovou nemovitost použít coby zástavu a díky té lze získat peníze klidně i tehdy, když je na tom žadatel ekonomicky hodně zle. Příjmy či registry dlužníků, exekuce a jiné problémy jsou tu díky oné zástavě málo významné, dá se tu akceptovat nejeden žadatelův nedostatek a tento si tak může půjčit, klidně i hodně peněz a na dlouho.

Publikováno v <a href="https://www.folitec.cz/finance/" rel="category tag">Finance</a> Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Půjčky mohou pomáhat

Sežeňte peníze rychle a bez starostí

Bez peněz se nikdo neobejde, a to, ani kdyby měl žít o chlebu a o vodě. Takže pokud jich zrovna potřebujete víc, než jich máte po ruce, nezbývá, než se poohlédnout také po jiných zdrojích, než je běžný příjem ze zaměstnání.

papírové bankovky, polské

Naštěstí je stále několik možností, které máte po ruce, když potřebujete peníze. Jednou z nich je půjčka. Tento finanční nástroj je velice pohodlným způsobem, jak získat okamžitě tolik peněz, kolik je potřeba, a splácet je postupně. Takže můžete vydělávat tak, jak jste zvyklí, a přesto si můžete koupit věci, na které byste ze svého běžného platu ani úspor https://www.rb.cz/osobni/sporeni-a-investovani jen tak nedosáhli.

A zdaleka se nejedná jen o rekonstrukci anebo stavbu nového domu, či koupi bytu, ale také i o menší záležitosti, jako je rekonstrukce bytového jádra, vybavení domácnosti spotřebiči, anebo třeba krásná dovolená u moře.

Ovšem zatímco pokud jde o bydlení, tak není o nabídku půjček na trhu nouze, tak sehnat peníze na jiné věci může být náročné. Pokud máte hluboko do kapsy a sháníte financování své exotické dovolené, anebo dárků pod vánočním stromečkem, tak je možné, že se k vám klasičtí poskytovatelé půjček otočí zády. Nicméně všichni moc dobře víme, že i na takové věci jsou peníze nutně potřeba.

Existuje jen jeden spolehlivý způsob, jak je sehnat na cokoli, a tím je nebankovní hypotéka, tím spíše, pokud požádáte o americkou nebankovní hypotéku. Takto získané peníze můžete využít k naprosto libovolnému účelu, ani se nikdo nebude ptát, jak s nimi naložíte.
polské bankovky, zloté

V zásadě jde jen o jednu jedinou věc – abyste tento skvělý úvěr mohli získat, musíte se za něj zaručit nemovitostí odpovídající hodnoty. Na druhou stranu, díky takovému typu záruky vás nikdo nebude omezovat v tom, o jak vysokou částku můžete žádat – o tom rozhoduje, jakou zvolíte záruku, a právě podle ní bude nastavena horní hranice vašeho skvělého úvěru.

Publikováno v <a href="https://www.folitec.cz/finance/" rel="category tag">Finance</a> Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sežeňte peníze rychle a bez starostí

To pravé najde každý

Najít takové bydlení, ve kterém se člověk bude cítit dobře, není zrovna jednoduché, o tom není pochyb. Jestli toužíte po nějakém menším domku, tak je dobré využít toho, jaké tu pro Vás jsou možnosti, protože zaručeně existují. Ať už hledáte stavbu pro celoroční bydlení či na rekreaci, tak si můžete být jistí tím, že pro Vás budou celoroční mobilní domy tou nejlepší volbou.
vázičky na poličce
Jedná se o stavbu, která už Vám poskytne výborné podmínky pro život, o tom není pochyb. Výhodou je nejen to, že její pořizovací cena není příliš vysoká, ale také to, že si zvolenou stavbu můžete nechat umístit na Vámi vybrané místo. Nabídka je pestrá, a proto si můžete být jistí tím, že zajisté naleznete takové bydlení, ve kterém se budete cítit dobře. Tak proč se do široké nabídky neponořit již teď?
modrá malba
Nabídka je opravdu pestrá, nachází se v ní široká škála různých staveb, takže zaručeně najdete takovou, která bude odpovídat všem Vašim představám a požadavkům, o tom není pochyb. Jakmile budete mít vybráno, nebudete si muset s ničím dělat starosti, prostě necháte ostatní, aby se o všechno postarali, na to se spolehněte. Je to jednodušší, než by se mohlo na první pohled zdát.
Na Vás bude jenom to, abyste určili místo, na které by měla být stavba umístěna, to je vše. S ničím jiným už si nemusíte dělat starosti.
Je tedy jenom na Vás, co si vyberete, nabídka je velice pestrá a zajímavá. Stavby jsou opravdu kvalitní a mohou Vám poskytnout jenom ty nejlepší podmínky pro život, což je samozřejmě důležité. Když byste měli nějaké dotazy, vždy se můžete zeptat a zjistit vše, co by Vás mohlo zajímat, o tom nepochybujte, takže si můžete být jistí tím, že nebudete mít žádné nejasnosti a vždy budete vědět vše, co by Vás mohlo zajímat. Tak proč takových možností nevyužít? Jistota je taková, že si přijdete na své a budete spokojeni.

Publikováno v <a href="https://www.folitec.cz/finance/" rel="category tag">Finance</a> Komentáře nejsou povolené u textu s názvem To pravé najde každý

Muži chrání ženy od pradávna – a navždy budou

Která ženy by nechtěla, aby ji muž po jejím boku chránil a pečoval o ni? Samozřejmě, že každá. Mnoho žen to však pokládá za přítěž, díky které se se svým protějškem hádá, ale řekněme si na rovinu, co bychom bez mužů – ochránců vlastně dělaly nebo si počaly?
muž anděl.jpg

Pomáhat a chránit!

Ne, skutečně to neplatí jen pro policii. I muži jako partneři, mají v sobě přirozený pud jejich partnerce pomáhat ve všem, co by sama nezvládla nebo prostě nemusí dělat (protože jsou tam oni) a taktéž je chránit v každém ohledu. V jakých fázích se muži jako ochranitelé žen můžou projevovat?
zamilovaná dvojice.jpg
1. Fyzická ochrana– neznamená to, že vám muž musí dělat bodyguarda, abyste se cítila v bezpečí. Je ale logické, že pohledy a dotěrné poznámky cizích mužů, mu nebudou lhostejné a bude mít potřebu vůči nim zakročit. Můžete být však jako jeho partnerka za tuto vlastnost nesmírně ráda, protože to vypovídá o tom, že mu na vás nesmírně záleží.
2. Žádné potulky– pokud víte, že jste odkázaná na to, přijít z práce pozdě v noci, nehrajte si na hrdinku! Váš partner vám nabídne pomoc v podobě odvozu domů jako samozřejmost a vy byste měla být za tuto možnost více než vděčná. Žijeme v nebezpečném světě a nikdy nevíte, kdy můžete na vaši nerozvážnost doplatit.
3. Drží vás při zemi– velmi důležitý bod, kterému věnujte maximální pozornost. I přes to, že jste jako žena o něco citlivější než on, musíte pochopit, že si mnohdy díky tomu „malujete“ realitu pestrými barvami a nevidíte všechny detaily. Pokud vás partner v něčem nepodpoří, nedělejte doma zbytečně dusno a vyslechněte si jeho „pro a proti“, které si později můžete probrat sama v klidu a zhodnotit, jestli vás pravdou nechtěl pouze chránit.
4. Ochránce rodiny– to je hodnota, kterou má každý táta v sobě přirozeně danou. Postarat se o to, aby jeho rodina – vy a vaše dítě, byla řádně zabezpečena, nijak nestrádala a měla všeho dostatek, je pro něho priorita, kterou byste si měla vážit a ocenit, že jeho oběť je skutečně velká, protože vše, co dělá – dělá jedině pro vás.

Publikováno v <a href="https://www.folitec.cz/finance/" rel="category tag">Finance</a> Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Muži chrání ženy od pradávna – a navždy budou

Mít koupelnu se záchodem spojenou, či nikoliv? Přinášíme Vám odpověď!

Pro správné rozhodnutí se musíme na problém podívat z obou dvou možných úhlů. Nejdříve začneme, alespoň v Čechách, klasičtějším typem a to je oddělený záchod a koupelna. I když si u novější zástavby můžeme všimnout opačného trendu. Zde se ukazuje hlavní klad a to ten, že je to časově úspornější. Možná se ptáte, co má ta časová úspora znamenat, co mám na mysli. Je to jednouché. Mezitím, co jste na toaletě, může někdo jiný být v koupelně a například se sprchovat.
wc v koupelně.jpg
Navíc je tu další výhoda. V případě výskytu nepříjemného zápachu se ho můžete zbavit jednoduše osvěžovačem vzduchu, navíc ho nevypotřebujete tolik, jelikož tato místnost je nejmenší v bytě, tedy alespoň většinou. A s tím přichází asi největší problém. Pokud trpíte klaustrofobií, pravděpodobně na takovéto toaletě potřebu nevykonáte, ledaže byste si otevřeli a koukali ven do většího prostoru, nicméně se obávám, že by následně trpělo Vaše příbuzenstvo. A teď se podíváme na druhou stranu mince, na koupelnu spojenou s toaletou. Zde lidé trpící klaustrofobií již neměli mít žádný problém. A navíc se toto řešení může zdát i pohodlnější, jelikož v jedné místnosti můžete vykonat více úkonů. A navíc je vše blíže u sebe! A k tomu všemu je větší repertoár ostatních členů domácnosti, kteří Vás nabádají větami typu „Dělej, protože…“ k urychlení Vašeho pobytu v místnosti, či ještě lépe, k jeho okamžitému ukončení. A zde nastává největší problém tohoto řešení.
obraz nad vanou.jpg
Při každém spláchnutí toalety se vytváří aerosol složený z vody a s právě přidaným a splachovaným obsahem. A tato vskutku lahodná směska pak následně se rozlétne do okolí až tří metrů a dopadá na ručníky, kartáčky, umyvadlo, vanu, sprchový kout a další věci volně položené v koupelně s toaletou. Ale nezoufejte, zamezení takové vskutku „hygienické spršky“ se dá zajistit jednoduchým splachování s položeným vrchním prkýnek. Ale jak vždy zmiňuji, jakou variantu si vyberete, záleží jen a pouze na Vás!

Publikováno v <a href="https://www.folitec.cz/finance/" rel="category tag">Finance</a> Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Mít koupelnu se záchodem spojenou, či nikoliv? Přinášíme Vám odpověď!

Uklizená domácnost


Buďte organizovaní
Striktně dodržujte pravidlo postupovat vždy shora dolů a z rohů místnosti k jejím dveřím. Začínat byste tedy měli úklidem nejvyšších ploch a končit stíráním podlah v uvedeném směru.
Tip:Najděte si nejlepší postup nejen pro každou místnost, ale i pro celý váš byt či dům. Postupem času získáte určitou rutinu, která vaši práci urychlí.
úklidová služba

Zbavte se zbytečností
Větší úklid je vhodné spojit se selekcí všech zbytečností, které se nenápadně shromažďují ve vaší domácnosti. Buďte k sobě poctiví a všeho, co nevyužíváte a nepotřebujete, se zbavte bez zbytečných emocí. Toto pravidlo je vhodné čas od času aplikovat i na šatní skříně.
Tip: Pokud váháte s radikálním řezem, uložte všechno, čím si nejste jisti, mimo dosah, například do sklepa nebo jen pod postel. Všechno, co odtud nevytáhnete do půl roku, může klidně z domu.

Nenechte to zaschnout
Věnujte se úklidu své domácnosti průběžně. K tomu, aby vám nepořádek nepřerostl přes hlavu, stačí jen pár minut denně. Oceníte to nejen když dojde na velký úklid, ale i ve chvíli, kdy vám u dveří zazvoní nečekaná návštěva.
Tip:Zaměřte se na místa, jejichž úklid vám pravidelně dává zabrat nejvíc, a myslete na jejich údržbu i v běžném provozu. Naprostou většinu toho, co při úklidu složitě drhnete, lze „za čerstva“ jednoduše otřít.
kýbl na úklid
Pryč s prachem
Jemné částečky prachu se usazují i v té nejudržovanější domácnosti. Kromě estetického nedostatku mohou způsobovat i zdravotní problémy, proto je velmi důležité pravidelně bránit jejich usazování.
Při úklidu věnujeme pozornost nejen policím, ale i lustrům, okenním rámům a dekoracím. Myslíme i na to, že prach usedá také na monitorech a televizních obrazovkách, které je proto třeba otírat.
Pokud jde o podlahy, nejlepším pomocníkem je beze sporu vysavač. Jeho výhody oceníte i v případě, že nemáte v bytě koberce. Na rozdíl od zametání se totiž při něm prach nevíří a je také podstatně rychlejší.
Tip: Při stírání prachu z nábytku a elektroniky lze velmi dobře využít chlupaté ponožky z mikrovlákna. Stačí je navléknout na ruku a dostanete se snadno i na méně přístupná místa, po použití je stačí vyprat.

Publikováno v <a href="https://www.folitec.cz/finance/" rel="category tag">Finance</a> Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Uklizená domácnost