Co dělá byt domovem

Kdejaká maličkost a drobnost. Ke každé bude obyvatele bytu vázat nějaká vzpomínka. Na něco, nebo možná i na někoho. Určitě jste si všimli u kohokoli na návštěvě, že má spoustu zbytečností, většinou za sklem, aby byly vidět. Neočekává, že se na ně někdo bude ptát, má je tam jen tak, pro sebe. Něco je na památku, něco se koupilo po cestách jako suvenýr, něco je jako dáreček od někoho blízkého, nebo člena rodiny.

zařízený byt

Muži na to víceméně kašlou a jen nadávají, že se na to zbytečně práší. Nakonec, mají pravdu. Jenže vyhodit to, to by asi neudělali. Jejich tvrzení, že jsou to nepoužitelné zbytečnosti jsou sice prakticky pravdivé, ale zase na druhou stranu, „nic to nežere“ tak proč to nemít doma. Ostatně, nejen to dělá byt bytem a domov domovem. Je to především čistota a útulnost. Už při zařizování se dbá na to, aby měl člověk co nejvíce pohodlí. To v praxi znamená vše při ruce a nohy na stole. Ale fuj.

pracovna

Ano, pohodlí znamená neodbíhat pro každou maličkost do špajzu či kuchyně, neprosit někoho, aby přepnul kanál v televizi a tak podobně. Toto štěstíčko pak platíme nadváhou a kornatěním tepen. Přesto by nikdo neměnil. Jistě jste se po návštěvě známých bavili o tom, jak to mají zařízeno, ale sami byste neměnili. Je to také o zvyku. Vy jste zvyklí to mít tak a oni zase jinak. Každý jsme jiný a každý má rád něco jiného. A to je moc dobře.

Proto do bytu každý přináší kus sebe, kus svého já. A kus toho, co má rád a co jej zajímá. Filmový fanda si dá do pokoje hrdiny z Hollywoodu, sportovní slavné fotbalisty, a kdo má rád přírodu, dá si do bytu kusy pařezů, například. Tím si výší komfort svého bydlení a podle něj tedy také kousek té útulnosti. Bez ní to sice jde, ale bylo by to drobátko smutné. Nosme si do bytu tyto drobnosti a dělejme si radost. Vždyť už ji na tomto světě zase tak moc nezbývá, viďte?

Publikováno v <a href="https://www.folitec.cz/dum-a-byt/" rel="category tag">Dům a byt</a> Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Co dělá byt domovem

Změna interiéru? Pokud si nevíte rady, pomůže vám bytový designér!

Toužíte po změně svého bydlení a máte jasnou už představu o tom, jak by mělo vypadat? Chcete se do změn pustit sami nebo si na to netroufáte?

Změna interiéru? Pokud si nevíte rady, pomůže vám bytový designér!

Dokonalý domov je harmonický, barevně sladěný a funkční. Toužíte po změnách u sebe doma a máte v plánu rozsáhlou rekonstrukci, abyste svůj domov proměnili k obrazu svému? Čeká vás pak poměrně dost práce. Změny se dají provádět postupně a po malých krocích, ale pokud se vrháte do velké rekonstrukce nebo chcete dokonce stavět nový dům, změn bude na programu jistě více. Dokážete všechno dobře naplánovat a rozvrhnout tak, abyste byli spokojeni, nebo to raději svěříte do rukou odborníka?

pencil-typography-black-design

Jak proměnit svůj domov

U změn si vždy dopředu promyslete jejich rozsah, co všechno chcete změnit, co chcete zanechat a co budete chtít úplně nové. Někdo má své oblíbené kousky nábytku, se kterými se stěhuje nebo je chce zanechat v původní podobě i po rekonstrukci, ne vždy je nutné kupovat všechno znovu. Pokud budete ladit nové věci se starými, je nutné přizpůsobit ty nové tomu, co už doma máte a musíte pak vytvořit jakýsi kontrast, aby se společně tyhle kousky příliš nerušily. Změna interiéru si žádá velkou spoustu času a také trpělivosti, pokud jste se rozhodli, že si poradíte sami, musíte počítat s tím, že kromě jasné představy si budete muset všechno naplánovat, přeměřit a při nákupu se není dobré unáhlovat. Nakonec totiž můžete dát všechno dohromady a pak zjistíte, že vám to k sobě neladí, ještě horší je, když nesedí rozměry.

pexels-photo-2089696

Usnadněte si to

Je toho na vás příliš a máte pocit, že to nedotáhnete do konce? Už na začátku není od věci popřemýšlet o tom, že je možné najmout si bytového designéra, který vám může pomoci s plánováním budování vašeho domova podle představ, jaké máte. Bytový designér má zkušenosti a především cit, který laik v sobě hledá jen těžko. Zkušený designér má navíc v malíku všechny vychytávky a dokáže vám poradit, co by se do prostoru hodilo a co ne, pomůže s laděním barev a materiálů a navrhne vám řešení přesně podle toho, co si namyslíte. Práci budete mít ušetřenou a navíc se budete moci spolehnout na to, že všechno vyjde napoprvé.

Řada lidí má strach, že tyto služby designérů jsou příliš drahé, pravda to tak úplně není. Nakonec můžete klidně ještě ušetřit, protože se opravdu můžete spolehnout na to, že všechno vám vyjde a nebudete muset řešit případné nedokonalosti a katastrofy.

Publikováno v <a href="https://www.folitec.cz/dum-a-byt/" rel="category tag">Dům a byt</a> Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Změna interiéru? Pokud si nevíte rady, pomůže vám bytový designér!

Garsonka? Jak jí stylově zařídit

Bydlení se v posledních letech zdražuje každým rokem, a proto se spousta lidí uchyluje k myšlence malometrážních bytů, kdy se musí často kuchyň, ložnice i obývací pokoj vejít do jedné místnosti. Jak se s tímto problém co nejlépe vypořádat?

Moderní kuchyně

Pokud už máte malý byt, umístěte do něj jen to nejdůležitější. Jakákoliv věc navíc pak zbytečně zabírá místo. Špatně bude působit i mohutný nábytek, proto aby prostor působil vzdušným dojmem, vsaďte na jednoduché čisté linie nábytku, které se dají velmi snadno přemístit, složit nebo uklidit. Prostor by měl dostatečně osvětlený a to nejlépe po celý den. Prostor kolem oken tak nechte volný, místo závěsů zvolte raději praktičtější žaluzie nebo lehké záclony.

 

Místo pro spaní a odpočinek

V garsoniérách je nejčastější řešení spojení sedačky a postele. Jenže rozkládací pohovka není navržená tak, aby dopřála jenom přenocovatelům kvalitní a zdraví spánek. Investujte raději do kvalitní postele se zdravotní matrací, která vám zajistí dobrou podporu pro páteř. Rozkládací gauč nechte jako rezervní spaní pro příležitostné návštěvy. Jenže kam s postelí, když nezbývá prostor?

 

Skvělým řešením je sklopná postel, kterou jednoduše přes den uklidíte a prázdné místo můžete přes den využít ke cvičení, žehlení, případně mít v zásobě několik taburetů, které rozestavíte v případě návštěvy. Pokud má byt vyšší stropy, je možné vybudovat mezipatro.

Místo ke stolování

Pokud je garsoniéra trochu větší a postel se vejde do prostoru, není potřeba zbytečně vymýšlet složitě dispozici. Pokud se vejde postel šikovně někam do kouta, stačí jí oddělit posuvným závěsem nebo přepážkou.

 

Využijte každé místo

Pokud přemýšlíte, jak vyřešit úložné prostory na tak málo metrech čtverečních, bude potřeba trochu vaší vynalézavosti. Dnes už najdete ale spoustu druhů nábytku, které s touto možností předem počítají.

Publikováno v <a href="https://www.folitec.cz/dum-a-byt/" rel="category tag">Dům a byt</a> Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Garsonka? Jak jí stylově zařídit