Vliv zborcené klenby nohou na lidské zdraví je obrovský

Vše začíná v dětském věku

Mnozí lidé svádí řadu příčin tělesných nedostatků v dědičném faktoru. To je pravda jen zčásti, navíc lze genofond v průběhu života měnit a napravovat. Určitou roli hrají také průběh těhotenství, obtížný nebo předčasný porod, vztah matky k dítěti a podobné jevy. Většinu závažných vad pohybového aparátu však ovlivňujeme až po narození svým vlastním životním stylem.
holinky a deštník

Týká se to zvláště problémů s dolními končetinami. Zatímco se velmi dobře daří podchytit závažné vady kyčelních kloubů (kyčelní dysplazii) u novorozenců, jsme dnes zaplavováni problémy v důsledku špatného držení těla a deformacemi klenby chodidel. Nejvíce případů souvisí s tzv. kulatými prohnutými zády, špatně zakřivenou páteří a s koleny zahnutými do písmene X. Všechny jevy úzce souvisí právě s chodidly, resp. již od dětského věku je to chůze v nevhodné obuvi, a dále k tomu přispívá příliš málo pohybu a nevhodné stravovací návyky.
troje boty

Ploché nohy a vbočená pata

Podle vyjádření ortopedů má dnes správně vyklenuté plosky nohou pouze necelých 20 procent populace. Většina z nás trpí vadami zborcení podélné nebo příčné klenby, vbočené paty, vbočených palců anebo patních ostruh. Zpočátku těmto potížím nevěnujeme pozornost, pokud je však problém dlouhodobý, ovlivní to náš život výrazným způsobem.

Zdánlivé drobnosti totiž zasáhnou do držení těla, do problémů s páteří, a dokonce i nedostatečné práci vnitřních orgánů. Ploché nohy mají vliv i na celkové psychické rozpoložení, na životní elán a radost z pohybu. Je známo, že lidé s plochou nohou se neradi pohybují, nabírají na váze, a pokud tento jev pokračuje, objeví se civilizační choroby – diabetes, srdečně cévní potíže, embolie, mrtvice a v důsledku stagnace energie někdy i rakovina.

Věnujme tedy našim nohám pozornost, jakou si zaslouží, a dopřejme jim obutí s anatomickou stélkou a častější chůzi naboso v přírodním terénu.


Publikováno v <a href="https://www.folitec.cz/cestovani/" rel="category tag">Cestování</a> Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vliv zborcené klenby nohou na lidské zdraví je obrovský

10 důvodů, proč jsou banány prospěšné pro vaše zdraví


1.       Jsou plné draslíku
Draslík ovlivňuje činnost nervů a svalů a pomáhá regulovat vodu v tkáních a buňkách. Při nedostatku draslíku hrozí riziko zvýšení krevního tlaku a ledvinových kamenů, můžete se cítit slabí a unavení nebo dokonce trpět svalovými křečemi.
 dívka s banánem
2.       Pomáhají při hydrataci
Ačkoliv se jedná o pevnou potravinu, pomáhá hydratovat naše tělo. Roli v tom hraje opět draslík, který pomáhá regulovat rovnováhu tekutin v našem těle, zejména minerální látky, které ztrácíte po fyzické námaze (sodík, hořčík, vápník).
 
3.       Podporují správnou činnost střev
Banány zlepšují trávení, podporují pocit sytosti, obsahují prebiotika, nestravitelné složky potravin, které pomáhají hodným bakteriím ve vašich střevech, tzv. probiotikům.
 banán s čokoládou
4.       Rychlý zdroj energie
Nejlepší potraviny před sportem jsou ty, které obsahují přírodní cukry, ale nezatěžují příliš žaludek. Navíc některé výzkumy naznačují, že banány obsahují jedinečné sloučeniny, které mohou zvyšovat sportovní výkon.
 
5.       Zotavení po cvičení
Nejen před, ale i po cvičení se vyplatí jíst banány. Odborníci se domnívají, že jejich složení napomáhá regeneraci svalů po náročném tréninku.
 
6.       Posilují srdce
Opět především díky draslíku je chráněno vaše srdce, protože tento důležitý minerál se významně podílí na snížení krevního tlaku a rizika vzniku mrtvice.
 
7.       Bohatý zdroj vitamínu B6
Udává se, že ve 100g banánu přijme člověk 20% denní doporučené dávky vitamínu B6, který působí pozitivně při kožních nebo nervových potížích.
 
8.       Pomáhá při hubnutí
Tato superpotravina dokáže dostat vaše nezkrotné chutě po jídle pod kontrolu, díky vláknině se bude cítit déle syti a snížíte tak denní příjem kalorií.
 banány na misce
9.       Nahrazují rafinovaný cukr
Banány jsou zdravější variantou sladidla při pečení, díky jejich měkké struktuře a přirozeně sladké chuti jsou ideální ingrediencí do vašich moučníků.
 
10.   Udržují ledviny zdravé
Podle některých studií banány díky vysoké koncentraci fenolů, sloučenin s antioxidačními účinky, snižují riziko vzniku karcinomu ledvin a ledvinových kamenů.

Publikováno v <a href="https://www.folitec.cz/cestovani/" rel="category tag">Cestování</a> Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 10 důvodů, proč jsou banány prospěšné pro vaše zdraví

Darujte kus sebe – darujte krev!


Dárcovství krve je nepostradatelnou službou, kterou můžete udělat pro lidi v nouzi, když ji potřebují. Díky velkému množství nadací, je dnes darování vlastní krve docela známé všem lidem, a tak je velká šance k tomu, aby bylo těm, kteří ji nejvíce potřebují pomoci včas zachránit jejich životy.
krevní skupiny

Každá krevní skupina je vzácná!

Nezáleží na tom, jakou máte krevní skupinu. Záleží jen na tom, že se chcete podělit o kousek sebe s těmi, pro které může být vaše pomoc nepostradatelná. Dárcovství krve je možné provádět 3 – 4 krát do roka s tím, že musíte být zcela zdraví. Není podstatné to, že nemáte tu „nejvzácnější“ krevní skupinu, za kterou se považuje skupina 0. Říká se o ni, že je nejcennější z toho důvodu, že může zachránit život lidem, kteří mají jakoukoliv jinou skupinu. Ale pokud ji nevlastníte – nic se neděje! Vaše krev je stejně drahá jako ta „nulová“.

Kdy začít, jak postupovat a kam chodit?

Darovat krev můžete od svých osmnácti let vašeho života. Přihlásit se na dárcovství můžete prakticky okamžitě. Po příchodu do nemocnice se vám odebere vzorek krve na analýzu, která potvrdí jestli jste vhodným dárcem. Pak vám odeberou potřebné množství krve (450ml), dostanete zpravidla nějaký přísun cukru v podobě sladkého čaje nebo sladkého jídla a musíte celý den pít velké množství tekutin. Každá nemocnice, která je vám poblíž zcela jistě ocení to, že se rozhodnete právě pro ni. Nemějte proto strach, že byste s vaším dárcovstvím krve někde nepochodili.
odběr krve

Dbejte na pokyny, které zohledňují dárcovství

Darovat krev můžete pokud:
·        Jste zcela zdraví.
·        Splňujete váhový limit.
·        Jdete na odběry dobrovolně.
Váš dobrý skutek, jakým je darování krve pomůže mnoho lidem, kterých život visí na vlásku. Je to vaše svobodná volba, ale neocenitelný hrdinský čin, díky kterému dáte šanci na život lidem kolem vás. Jsou to lidi po automobilové nehodě, matky a novorozenci u porodu, lidi na operaci, transplantaci a všichni potřebují pomoc, které se tak díky vám může dostavit.

Publikováno v <a href="https://www.folitec.cz/cestovani/" rel="category tag">Cestování</a> Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Darujte kus sebe – darujte krev!

Escape game

Pokud chcete zažít dobrodružství, které prožijete se skupinou lidí, kteří jsou vám blízcí, tak byste se měli rozhodnout ještě dneska a vybrat si z celé řady našich opravdu skvělých možností a termínů vaší návštěvy. Můžete vzít s sebou své přátele nebo můžete vzít svoji rodinu. Takhle se mnohem lépe poznáte. Třeba byste nikdy neřekli sami do sebe, že máte talent na řešení případů, to je jedna z věcí, kterou se nedozvíte. Také poznáte, jak jste všímaví a jaké je vaše postavení ve skupině, když hrajete tuhle hru. Budete muset spolupracovat, proto je to opravdu skvělá stmelovací hra. Escape game by měl zkusit opravdu každý, to vám garantujeme.

otisky pod lupou

Budete maximálně spokojení stejně jako všichni ostatní zákazníci, kteří nás už navštívili. Udělejte si krásný výlet a zastavte se u nás, vyřešte případ a dostaňte se ven z místnosti a tím pádem vyhrajete. Pokud to stihnete před tím, než uplyne časomíra, tak jste opravdu dobří. Budete muset zapojit opravdu všechny smysly, abyste se dostali ven. Čeká na vás spousta překvapení a neskutečných zážitků, tak si to nenechte utéct.

Tip na výlet

Pokud nevíte, kam byste měli jet, ale chtěli byste zažít něco opravdu netradičního, tak tohle bude pro vás přesně to pravé ořechové. Nebojte se a udělejte to správné rozhodnutí co nejrychleji, abyste pak nemuseli řešit problémy s termínem. Je možní, že budete chtít přijet zrovna v termínu, kdy vás někdo předběhne a objedná si to na stejnou hodinu i den.

měděné hodiny

Proto byste se měli pojistit tím, že se objednáte dostatečně dopředu. Udělejte ten první krok a objednejte se k nám. Nezabere vám to žádný čas a budete mít tak jistotu. Pokud byste se chtěli na cokoliv zeptat, tak se jednoduše zeptejte a budete jistě velice spokojení, tak nemějte strach. Zjistěte, jak funguje vaše skupina a jak se dokážete mezi sebou domluvit a společně najít řešení a utéct z místnosti.

Publikováno v <a href="https://www.folitec.cz/cestovani/" rel="category tag">Cestování</a> Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Escape game