Čím večer urychlujeme stárnutí

Které chyby tedy našemu organismu ztěžují noční ozdravnou regeneraci? Co nedělat a hlavně nedělat opakovaně, pokud si chceme co nejdéle udržet zdravý, mladistvý vzhled?
 úsměv v posteli
První chyba – špatná spánková hygiena
Před spaním je důležité, co se nám honí hlavou. Není vhodné myslet na to, co nás další den čeká a příliš to rozebírat, dopředu se stresovat možnými řešeními. Má to neblahý vliv na kvalitu spánku a napětí pleti. Místnost, kde spíme, má být spíše chladnější, dobře vyvětraná. Svěží vzduch nám zajistí po ránu svěžejší pleť. Také není žádoucí jíst těžká jídla a pít alkohol. Zatěžuje to játra a narušuje detoxikaci organismu.
 
Druhá chyba – usínání obličejem na polštáři
Pro pleť obličeje je nejzdravější, pokud usínáme na zádech. Pokud dlouhodobě usínáme na tváři, působí gravitace uvolnění tekutiny do jemného okolí očí. Pleť ztrácí pevnost, kontury se deformují. Vstáváme pak „oteklí“.
pitná voda láhev singapur 
Třetí chyba – uléháme bez odlíčení
Odlíčením obličej zbavujeme odumřelých buněk, líčidel a potu. Vysvobodí ucpané póry pleti, aby mohly volně dýchat. Pokud na to budeme často zapomínat, náš obličej bude ráno bledý, našedlý. Pleť mastná.
 
Čtvrtá chyba – nevhodná kosmetika
Kosmetika by měla být vhodně vybrána podle kvality pleti a věku. Například na mastnou pleť nemastné emulze, na starší a suchou výživné mastnější krémy. Také by jednotlivé produkty měly být aplikovány ve správném pořadí. To znamená od „tekutějších“ (séra a roztoky) po „hutnější“ (krémy). Myslet je také dobré na to, že všeho moc škodí a méně je více.
 
Pátá chyba – nedostatek vody doháníme večer
Nedostatek vody znamená  pro naši pokožku ztrátu přirozeného lesku a objemu. Pít bychom měli průběžně celý den (1,5 až 2 litry neochucené a neperlivé vody) po. Pokud vodu nedoplňujeme v průběhu dne, večer už to nedohoníme. Když se „prolijeme“ těsně před ulehnutím, vede to k tomu, že potřebujeme v noci „na malou“ a dost nám to naruší potřebný spánek.