Studentstvo, síla podnikání

Již bylo napsáno mnoho článků o tom, jak je vlastně pro zaměstnavatele výhodné zaměstnat studenty. My si ale spíše dnes povíme, nejen o výhodách studentského kolektivu v práci, ale také kde takové studenty, kteří opravdu hledají nejen přivýdělek k práci, ale hlavně zkušenosti, najít. Nemusí to být zprvu tak jasné, přeci studenty seženu na škole, že ano? Ale nemůžete jen tak přijít na nějaký kampus nebo před fakultu a vyřvávat tam nabídku – taky dobrá pointa, na letáčky studenti také docela dost kašlou.
muž v červeném 

Přes sociální sítě

Nejdříve je nutné vůbec představit, co vlastně děláte a čím se bude vaše společnost zabývat. Samozřejmě, ideální je představit se jako dynamické podnikání, že vlastně celý váš podnik je jedno velké dobrodružství životních zkoušek. Pokud někdo bude chtít nudnou brigádu, tak si zajde do obchoďáku. Ale vy potřebujete zaujmout. Napište a graficky upravte nějaký pěkný status, kde vytyčíte, co vlastně mohou studenti získat, pokud se dají k vám na stáž nebo brigádu, co je vše naučíte a jaké mohou být jejich možnosti, pokud se osvědčí.
 
Taková cesta je nejsnadnější jak pro vás, tak pro studenty, protože ani jeden nemusí chodit daleko, všichni na sociálních sítích jsme, sledujeme je a je tu krásná možnost sdílet věc, která se mi líbí. Pokud tedy alespoň několik lidí váš „inzerát“ zaujme, určitě jej přepošlou dál.
laptop a kufřík 

Internetové stránky obecně

Sice jsou spíše využívané fastfoodovými řetězci, a právě těmi obchoďáky, vy se však můžete vyčlenit mezi nimi jako ten vysněný zaměstnavatel, který nejen že poskytne ohebnou dobu pro studium, ale také zajímavé platové ohodnocení s možností stoupat stále výše a výše. Stejná pravidla poté platí i u sociálních sítích, tady si však za inzeráty můžete také zaplatit.
rozpracovaný stůl 

Kontaktujte univerzitu

Školy jsou rády, pokud se budou moci pochlubit i něčím praktičtějším než vědeckými pracemi. Pokud je vaše nabídka dostatečně zajímavá a pro studenty i vhodná, není špatné oslovit přímo univerzitu, aby nabídla studentům přes své informační kanály možnost stáže nebo pracovní příležitosti právě u vás.

This entry was posted in Nezařazené and tagged . Bookmark the permalink.