Video má vyšší vypovídající schopnost, než fotografie


Představte si, že byste rádi svým blízkým předvedli nádherný panoramatický výhled například ze Sněžky nebo z vyhlídky nad Božím Darem v Krušných horách. Budete k tomu mít k dispozici špičkový fotoaparát, digitální zrcadlovku s vysokým rozlišením a teleobjektivem, a pak budete mít ještě při ruce kvalitní kameru, parametrově srovnatelnou s digitální zrcadlovkou.

Nasnímáte okolí za jasného slunečného nebe, s vysokou dohledností, a pak se přiblíží slavnostní okamžik, kdy vašim přátelům předvedete, co jste zhlédli. Budete k tomu mít příležitost třeba u vás doma s promítacím projektorem. Když začnete s promítáním snímků, budou pravděpodobně všichni nadšeni, protože pohled ze Sněžky je skutečně impozantní, ale jakmile přikročíte k promítání videa, bude to naprosto dokonalé, protože každý se ihned vžije do situace, jako kdyby na tom místě byl on sám.

video na mobilu

Je to v zásadě to samé, jako kdyby vám v kině namísto filmu https://www.stream.cz/pribehy-filmu/10019218-proc-syrovy-film-v-nemz-si-policajti-pri-nataceni-herce-podali-doopravdy promítali jen fotky, sestříhané z filmového děje, a vy byste si měli sami vydedukovat samotnou atmosféru, která každý film nepochybně provází. Už chápete, jak velký význam má natočené video v porovnání s fotografiemi? Video má zkrátka větší vypovídající schopnost i tehdy, půjde-li o čistě amatérský snímek, který natočíte vy, ačkoli nejste profesionální kameraman.

kanál YouTube

Výhodou současné doby je možno nejen natáčet videa třeba přes objektivy mobilního telefonu, ale zároveň si je stahovat a mít je k dispozici na svém počítači – notebooku. V podstatě každé video, které je k dispozici na sociálních sítích, lze stáhnout zdarma a využívat je pro své soukromé účely. Díky YouTube downloaderům mp4 a sociálním sítím tak máme možnost mnohem širšího záběru v našich životních záměrech, co se týče cestování, dovolenkových pobytů, ale třeba i různých pracovních činností, kdy např. někdo natočí jako videosekvenci postup práce při montáži nábytku.