Co dělat, když se voda v bazénu zkazí a nedá se v ní koupat? Zkuste osvědčenou první pomoc!

Víte, jak pečovat o bazénovou vodu a co dělat, když se její kvalita náhle zhorší? Jak se postarat o to, aby se v bazénu dalo bezpečně koupat? Je to snadné.

Co dělat, když se voda v bazénu zkazí a nedá se v ní koupat? Zkuste osvědčenou první pomoc!

Udržet vodu v bazénu krásně čistou po celou dobu, kdy je sezóna, není úplně snadné. Voda je hodně náchylná na změny, stačí párkrát opomenout běžnou údržbu a může se vám stát, že přijdete k bazénu a zjistíte, že se ve vodě již nedá koupat. Nemusíte si ale zoufat, protože existuje řada způsobů, jak se můžete zbavit nečistot z bazénu, dokonce se dají vyhubit i řasy, díky kterým je voda v bazénu celá zelená. Jak na to a co funguje jako spolehlivá první pomoc?

pexels-photo-261403

Péče od začátku až do konce

Je nutné si uvědomit ještě před nákupem bazénu, že péče o něj není opravdu úplně jednoduchá. Bazénová voda nikdy nebude průzračně čistá, pokud se o ni nebudete pravidelně a správně starat. Na kvalitě vody se totiž odráží celá řada faktorů, stačí, když si bazén umístíte pod stromy, ze kterých bude neustále něco do vody padat, a máte zaděláno na první problém. Jinak vodu samozřejmě kazí i například koupání po aplikaci opalovacího krému, ale vliv má i tělesný pot nebo moč. Ne všechno lze ale uhlídat, především není možné vyvarovat se tomu vždy, a proto je nutné vodu v bazénu pravidelně čistit.

Péče začíná již po napuštění vody do bazénu a končí až poté, co je voda vypuštěná. Jakmile se voda do bazénu napustí, je nutné aplikovat chlor shock. Dříve, než do vody ale cokoliv nalijete, je nutné zkontrolovat a změřit hladinu pH, kterou je pak dobré upravit na optimální hodnotu. Chlor shock pak upravuje hladinu chloru ve vodě a postará se o to, aby voda byla připravená ke koupání.

pexels-photo-7174400

Jak porazit zelenou vodu

Někdy se ale stane, že se na něco zapomene, voda se dostatečně nevyčistí a poté nastává problém. Jakmile potřebujete vodu vyčistit a zbavit řas, díky kterým je voda v bazénu zelená, využijte opět chlor shock, který slouží v tomto případě jako taková první pomoc. Dále je pak vhodné opět zopakovat měření hodnoty pH a samozřejmě se voda musí vyčistit i za pomoci filtrace či vločkovače.

Mějte skutečně na paměti, že bazénová voda potřebuje neustálou péči. Ještěže ale máme moderní prostředky, se kterými se dá každý problém vyřešit.