Udělejte si sami originální nábytek za pár korun

Hodilo by se vám ve vaší domácnosti nějaké křeslo do obývacího pokoje? Projíždíte internet ve snaze najít to pravé, ale nikde se vám nedaří najít kousek podle vašich představ? Připadají vám všechna nová křesla příliš drahá na to, abyste si je mohli dovolit pořídit?

molitan

Možná je to ten nejlepší impulz proto, abyste navštívili prodejnu s čalounickými potřebami, poohlédli se na půdě anebo v bazaru po nějakém starém kousku a pustili se do jeho renovace!

A pokud si v tomto ohledu příliš nevěříte a nejste si jistí, zda byste něco podobného dokázali, můžete to nejdříve zkusit s menším soustem. Vezměte si do parády nějakou starou židli s měkkým sedákem, na které si vše potřebné vyzkoušíte.
Takových židlí se na půdách a v bazarech válí hromady a nikdo neví, co s nimi. Je tak více než pravděpodobné, že jednu takovou získáte za pár korun či dokonce zadarmo. A bude to ideální materiál pro váš první pokus s čalouněním.

Pokud se nerozhodnete kostru nábytku nově nalakovat anebo natřít, budete se pravděpodobně soustředit pouze na obnovu zašlého sedáku. Ten může být odřený, ošoupaný anebo je v něm důlek od sezení. V takovém případě budete potřebovat kvalitní molitan, který následně potáhnete pěknou potahovou látkou. A to je vše. Pořídit si samozřejmě můžete ještě další čalounický materiál jako lemování, hřebíčky anebo lepidlo, ale pokud budete chtít, tak si pravděpodobně mimo molitanu a potahu vystačíte už jen se sešívačkou.

matrace

Od takového nákupu k výsledku je už jen krátká cesta. Stačí vše pečlivě vyměřit, nastříhat, potáhnout a upevnit. A to je vše. Tak málo stačí k tomu, abyste na svět přivedli krásný renovovaný kus nábytku, který vám bude ještě mnoho let dělat radost.

Jak je tedy vidět, tak vybavit svůj byt pěkným a originálním nábytkem může být snazší, a hlavně mnohem levnější, než to na první pohled vypadá.