První krůčky


              Už několik let se můžete setkat s možností stát se finančním poradcem. Tito lidé často nejvíc vydělávají tím, že si staví jakýsi svůj tým lidí, které později sami řídí a zaučují. Dostat se k této činnosti je sice jednoduché, ale uspět v ni, už tak lehké není.
podnikatelský záměr

Zejména to začíná tím, že vás osloví nějaký váš známý nebo někdo přes sociální sítě. Když se mu vás podaří nalákat na schůzku, kde vás bude zkoušet „naverbovat“, nebude se vám to zdát tak obtížné, ale také vám nemusí říct všechno. Může se vám to zdát jako práce snů nebo jako super přivýdělek.

Pro tuto práci byste měli mít alespoň střední odborné vzdělání s maturitou a musíte se zúčastnit jejich vzdělávacích kurzů. Hned na začátku byste si měli vyřídit živnostenský list, protože výplata má formu provize, kterou dostanete buď od klientů, které si z počátku sami musíte vyhledávat anebo od finančních institucí, pro které tuto činnost budete vykonávat.

Výjimečnost této práce

Je pravda, že tato práce bývá mnohdy výborně motivována. Probíhají různé akce a večírky s vašimi kolegy a spolupracovníky, kteří vlastně mohou být i vaši kamarádi, protože máte možnost si do svého týmu přivést vlastní nové spolupracovníky a vy tak můžete být na pozici jejich vedoucí. Lákavá je i možná kariéra, kam až se můžete dostat, ale nic není zadarmo.
ústní dohoda

A co práce obnáší?

Nejprve byste si měli být schopni domluvit nějakou tu schůzku, ale většinou s klienty, které si sami najdete. Zpočátku to bývají vaši známí či příbuzní. Nejvíc by při této první schůzce měl mluvit klient, protože jde hlavně o něj, musíte vědět, s čím potřebuje poradit. Popíše vám jeho momentální situaci, jaké má příjmy a výdaje a vy na základě těchto údajů vytvoříte finanční plán či řešení, který by mu mohl pomoct. Tento plán klientovi předložíte při další schůzce, po spokojenosti klienta se dostáváte téměř do finále, kde už postačí jen podepsat smlouvy. Avšak tím práce poradce nekončí.

Následující roky při výkonu své činnosti má poradce povinnost se o svého klienta nadále starat v případě změn apod. Když s vámi klient bude spokojený, tak vás jistě doporučí dál jeho známým a ti zas jejich známým. Tudíž vaše klientela bude fungovat na podstatě doporučení.

Kolik dostanete peněz, závisí čistě na tom, kolik odvedete práce. Odměna je formou provizí od klientů nebo od finančních institucí. Avšak peníze z provizí nejsou jisté. Takže když se setkáte s tím, že budete muset vrátit nějaké provize z důvodu zrušení nějaké vaší smlouvy klientem, neměli byste se divit.