Používání bazénových plachet – jak moc jsou důležité a k čemu všemu slouží?

Bazén na zahradě by chtěl mít asi každý, málokdo si ale uvědomuje, jak moc práce dá údržba bazénové vody. Usnadněte si celý proces a chraňte svou vodu.

Používání bazénových plachet – jak moc jsou důležité a k čemu všemu slouží?

Mít svůj vlastní bazén na zahradě v parném létě, to by chtěl asi úplně každý. Při pořizování bazénu je ale zapotřebí také myslet na to, že křišťálově čisté vody v bazénu se dá docílit pouze správným ošetřováním vody a její údržbou. Ve vaší snaze o co nejčistější vodu vám určitě pomůže také plachta na bazén. Ta neslouží pouze k zazimování nebo jako ochrana před nečistotami z okolí, umí pomoci mnohem efektivněji. Jakou roli hrají plachty v péči o bazén a vodu v něm?

pool-2-1494308

Usnadněte si práci

Bazénové plachty zabraňují povrchovému znečištění, ochrání vodu v bazénu od okolních nečistot, které do bazénu vždy spolehlivě zavane vítr. Díky plachtě není v některých případech ani nutné využívat příliš mnoho chemie, můžete tak výrazně ušetřit nejen finance ale snížíte i spotřebu bazénové chemie. Plachty zachytí veškeré nečistoty, hmyz a pyly a nepropustí je do bazénu. Vy se tak nemusíte starat o lovení drobného hmyzu z bazénu a podobně. To všechno vám hodně ušetří práci a během parního letního dne si budete moci více užívat koupání v nádherné a průzračné vodě.

water-1562529

Na zazimování i ohřev vody

Existuje několik druhů bazénových plachet, ty které se využívají během léta jako ochrana, ty které pomohou se zazimováním bazénu po sezóně a pak tu jsou solární plachty na bazén. Solární plachty se využívají k tomu, aby se voda a v bazénu rychleji ohřála a voda nebyla například ráno úplně studená. Během noci totiž dochází k výraznému ochlazení vody v bazénu, tepelná ztráta může být i o několik stupňů, pokud je však bazén zakrytý solární plachtou je proti tomuto voda chráněná a vy se tak můžete každý den těšit na příjemně vyhřátou vodu ve svém bazénu.

Solární plachta vypadá podobně jako bublinková fólie, do které se běžně balí křehké zboží. Přitáhne k sobě sluneční paprsky a předá je vodě. Tak se voda jednoduše prohřeje a nezchládne. Plachty mohou být průhledné, černé nebo modré. Černé a modré plachty díky své tmavší barvě ještě více vodu prohřívají a udržují ji stále příjemně teplou.