Naděje pro ‚asymetrické‘ lidi

Když se přibližují teplé pozdně jarní a letní dny, cítí se leckdo jako znovuzrozený. Už se těší na to, jak bude krásně. Jak třeba začne chodit k vodě a tam se opalovat nebo jen tak čvachtat v plavkách nebo bez. Konečně zmizí to neforemné zimní oblečení někde hluboko ve skříni.

váha

Ovšem jsou mezi námi i tací – a není jich rozhodně málo – kdo se z příchodu tohoto období nijak extra neradují. Ne proto, že by jim snad slunce, teplo a kvetoucí příroda vadily, ale právě proto, že po odložení mnoha vrstev oblečení vyplují na povrch jejich neforemná bachratá těla. Kvůli nimž se o nich třeba v nadsázce říká, že jsou ‚asymetričtí‘; tedy všemi směry asi metr širocí.

Prostě ne každý je ideál krásy. Jsme tady i my, pravé opaky. My, kteří si musíme čas od času kupovat nové oblečení jenom proto, že se do toho dosavadního a dosud zachovalého už nevejdeme. Kteří bychom dali nevím co za to, kdyby šlo jako mávnutím kouzelného proutku nebo jiným snadným způsobem přijít o to, co na nás tu visí, tu přečnívá, tu se vzdouvá, prostě o ty nadbytečné tukové zásoby.
Jenže to nejde. Takový kouzelný proutek v našem světě nenajdeme. Ovšem nalezneme tu aspoň tabletky na hubnutí, které nám mohou do jisté míry rovněž pomoci.

Nazývají se Sibutramin a již od roku 1997 jsou registrovány jako lék na obezitu. Což ale – přiznejme si to hned zkraje – neznamená, že by člověk spolykal pár prášků a stal se majitelem dokonalé figury. U tohoto přípravku jde totiž o jeho schopnost vyvolávat pocit sytosti, díky kterému se dotyčný jedinec tolik nepřejídá a snáze se mu tak redukuje jeho tělesná hmotnost.
Což se podařilo už tisícům lidí a není důvod pochybovat o tom, že to může pomoci i právě vám. Pokud toužíte zhubnout. A pokud jste samozřejmě ochotni pro tento záměr i něco obětovat.

toast

Protože přípravek nepřípravek, bude to vždy chtít i změnit životosprávu, tedy adekvátněji se stravovat a začít se rovněž hýbat. Jen v takovém případě lze dosáhnout úspěchu.
A pak už může takový člověk vyrazit beze studu klidně i na pláž. Dost možná ale na tu nudistickou; protože po shození oné spousty kilogramů nenajde doma plavky, které by na něm neplandaly.