Jako čokoláda

Kromě opakovaných návštěv solária existuje řada dalších způsobů jak si udržet opálení. Tím, co by uvítala většina z nás, by byl opakovaný návrat k moři. Ale ne každý si může dovolit dovolenou u moře několikrát během roku, ale báječné by to bylo, co říkáte?
mladá surfařka.jpg
Důležitým faktorem je pak typ vaší pokožky. Základem všeho je voda. Ano, i pitný režim v tomto případě hraje svoji roli, tělo musíte vodou hýčkat jak zevnitř, tak i z venku. Po koupeli vždy pečlivě pokožku ošetřete krémy nebo oleji určenými na použití po opalování, nejlepší jsou ty, jejichž složkou je betakaroten. Vyhýbejte se také horké vodě, pleti bude svědčit spíše středně teplá voda. Ze sprchových přípravků používejte hydratační.
Z avokáda a limetky si doma můžete vyrobit svůj vlastní krém, který bude obsahovat spoustu vitamínů, které vaší pleti prospějí.
Peeling neuškodí
Ač se na první pohled nezdá, udržet si pěknou hnědou barvu pokožky umožní i peelingové krémy, s tím ale začněte až po návratu z dovolené. Prostě se jednoduše zbavíte staré kůže, pod kterou se ukrývá ta krásnější, snědá. Kromě toho, že udrží opálení, tak dokáží spojit různé odstíny v jeden. Při holení končetin raději použijte strojek, voskové přípravky v tomto případě nejsou žádoucí.
sluneční ochrana.jpg
Prodloužení doby opalování až na několik měsíců pak lze nejen chozením do solária, ale i samoopalovacími přípravky. Jiný by se měl používat na obličej, jiný na tělo. Podle typu pleti volte mezi obyčejnými přípravky a těmi hydratačními. Po samotném použití pár minut nechte přípravek působit. Jediným úskalím je rovnoměrné nanesení na celé tělo a obličej, pokud nebudete zcela důslední, výsledek může být katastrofou.
Bílá je dobrá
Jednoduchým trikem, jak své opálení dávat delší dobu na odiv, je i nošení bílého oblečení. To opálení přidá na intenzitě a navíc to vůbec nic nestojí.