Jak získat hypotéku i se záznamem v registru?

Získat úvěr se záznamem v registru je oříšek, který nedovede každý rozlousknout. Co když ale nutně potřebujete půjčit vyšší obnos, a ten záznam tam zkrátka číhá, a odstrašuje bankéře?

Kde se tam vzal?

Záznam v registru se neobjeví jen tak. Není to však nic podivného. Stačí se totiž opozdit se splátkou. Někteří lidé získají záznam z důvodu, že jejich manžel neplatil své závazky, nebo z jiných důvodů, které lze snadno vysvětlit. Banka se ovšem neptá. Bankovní pravidla jsou jednotná pro všechny, bez rozdílu, a nikoho nebude zajímat, že vám právě onen měsíc stonal pes, a vy jste museli odložit splátku, abyste mu zaplatili nákladnou operaci. Banka totiž není člověk, nemá emoce. Banka je systém, který funguje na jistém principu, a ten je nutno dodržovat za všech okolností.

budík a mince

Další možnost

Kde je ovšem systém, který nefunguje pro všechny, musí vzniknout i systém konkurenční, který zaplní mezery. A tak tu máme i jiné možnosti, v podobě nebankovních institucí, které nabízejí úvěry jako třeba hypotéky bez registru. Nejedná se však o to, že by vaše záznamy v registru vůbec nekontrolovali, ale spíš o to, že jsou ochotni nějaké ty drobné přešlapy přejít, a s těmi většími pracovat.

laptop a kalkulačka

Tak třeba v případě, že máte těchto záznamů v registru vícero, neztrácíte možnost získání hypotéky, jen si možná budete muset připlatit na úroku, jehož sazba bude z tohoto důvodu vyšší. To celkem dává smysl, protože pokud máte minulost neplatiče, musí se věřitel nějakým způsobem pojistit. Jak ale zažádat o tento druh úvěru, a na koho se obrátit? Na internetu najdete větší množství nebankovních společností, z nichž si sami vyberete, podle podmínek, které nabízejí. Žádost s vámi vyřeší zkušený poradce, který vám nastaví hypotéku na míru tak, aby bylo ve vašich možnostech ji splácet. Celé vyřízení pak netrvá dlouho, a peníze můžete mít na svém bankovním kontě již brzy.