Uklizená domácnost


Buďte organizovaní
Striktně dodržujte pravidlo postupovat vždy shora dolů a z rohů místnosti k jejím dveřím. Začínat byste tedy měli úklidem nejvyšších ploch a končit stíráním podlah v uvedeném směru.
Tip:Najděte si nejlepší postup nejen pro každou místnost, ale i pro celý váš byt či dům. Postupem času získáte určitou rutinu, která vaši práci urychlí.
úklidová služba

Zbavte se zbytečností
Větší úklid je vhodné spojit se selekcí všech zbytečností, které se nenápadně shromažďují ve vaší domácnosti. Buďte k sobě poctiví a všeho, co nevyužíváte a nepotřebujete, se zbavte bez zbytečných emocí. Toto pravidlo je vhodné čas od času aplikovat i na šatní skříně.
Tip: Pokud váháte s radikálním řezem, uložte všechno, čím si nejste jisti, mimo dosah, například do sklepa nebo jen pod postel. Všechno, co odtud nevytáhnete do půl roku, může klidně z domu.

Nenechte to zaschnout
Věnujte se úklidu své domácnosti průběžně. K tomu, aby vám nepořádek nepřerostl přes hlavu, stačí jen pár minut denně. Oceníte to nejen když dojde na velký úklid, ale i ve chvíli, kdy vám u dveří zazvoní nečekaná návštěva.
Tip:Zaměřte se na místa, jejichž úklid vám pravidelně dává zabrat nejvíc, a myslete na jejich údržbu i v běžném provozu. Naprostou většinu toho, co při úklidu složitě drhnete, lze „za čerstva“ jednoduše otřít.
kýbl na úklid
Pryč s prachem
Jemné částečky prachu se usazují i v té nejudržovanější domácnosti. Kromě estetického nedostatku mohou způsobovat i zdravotní problémy, proto je velmi důležité pravidelně bránit jejich usazování.
Při úklidu věnujeme pozornost nejen policím, ale i lustrům, okenním rámům a dekoracím. Myslíme i na to, že prach usedá také na monitorech a televizních obrazovkách, které je proto třeba otírat.
Pokud jde o podlahy, nejlepším pomocníkem je beze sporu vysavač. Jeho výhody oceníte i v případě, že nemáte v bytě koberce. Na rozdíl od zametání se totiž při něm prach nevíří a je také podstatně rychlejší.
Tip: Při stírání prachu z nábytku a elektroniky lze velmi dobře využít chlupaté ponožky z mikrovlákna. Stačí je navléknout na ruku a dostanete se snadno i na méně přístupná místa, po použití je stačí vyprat.