Levné ubytování v Českých Budějovicích pro korzování po městě i k výletům po okolí

České Budějovice ubytování levné – to není prázdný slogan, ale skutečnost, které můžete využít v době letních prázdnin, ale i kdykoli jindy. Kdo tento kraj alespoň trochu zná, potvrdí, že je tu skutečně tolik zajímavostí a krás, že byste je stěží hledali v jiném českém městě. Českobudějovicko a na něj navazující Třeboňsko a Českokrumlovsko jsou opravdovými klenoty naší vlasti a stává se, že kdo jejich kouzlu propadne, bývá to láska na celý život. Takoví lidé pak ani netouží cestovat jinam, anebo ano, a to jen pro srovnání, zda někde jinde je také tak romantické prostředí, jako právě zde.

Sportovní hala CB

V centru města si jistě nenecháte ujít pohled na tamní krajinu z Černé věže, návštěvu některé z vyhlášených cukráren, kaváren, čajoven a restaurací, procházku podél Malše či Vltavy anebo napříč některým z parků. Doporučit můžeme k prohlídce i Vodárenskou věž, arboretum Stromovka a hvězdárnu s planetáriem v parku Háječek, anebo letní kino Háječek.

Dva tipy na výlety z Českých Budějovic

Hluboká nad Vltavou – ubytovat se v Českých Budějovicích znamená velkou výzvu zavítat i k zámku v Hluboké nad Vltavou. Je to novogotický skvost, jeden z nejkrásnějších v Evropě, a také nejnavštěvovanějších. Značnou výhodou je blízkost polohy zámku vůči jihočeské metropoli, autem jste tam přibližně do patnácti minut, na kole za necelou hodinu. Cyklistická trasa tu patří k nejkrásnějším v celém okolí, směřuje podél Vltavy, je prakticky vedena po rovině a poradí si s ní i malé děti. Je také poměrně frekventovaná, neboť patří k vyhlášeným antistresům široko daleko.

výhled z Hluboké nad Vltavou

Svatební cesta do Jiljí – jedna z nejoblíbenějších komedií z doby socialismu s Josefem Abrhámem a Libuší Šafránkovou se natáčela na mnoha krásných místech v Československu, např. v Krkonoších u Labského dolu a na Mumlavských vodopádech. Závěrečná část děje filmu však patří střednímu toku Vltavy, prezentuje se v ní Jiří Kodet a probíhá ve výcvikovém středisku AMU (Akademie múzických umění Praha) nedaleko obce Poněšice. Můžete sem podniknout výlet, je to z Hluboké nad Vltavou přibližně šest kilometrů.