5 důvodů, proč se donutit začít cvičit


1. Odreaguje tě od špatných myšlenek!
Zní to jako klišé, ale dle mého názoru je to opravdu tak. Cítíte se na nic a už vám nepomáhá nic, co vás vždy zachraňovalo? Začněte cvičit! Odhodlejte se, kupte si pěkné cvičební oblečení, pusťte si vaši oblíbenou hudbu a do toho!
malé čínky
 
2. Zvýší ti sebevědomí o 100%
Už jen to, že se přátelům budeš moct pochlubit, že jsi konečně začal, ti dodá obrovskou dávku sebevědomí. Pokud tví kamarádi necvičí, budou tě obdivovat a pokud už dávno začali, můžete se do toho pustit dohromady! Rozhodně ti to pomůže do začátků, protože mít parťáka se vždy hodí. A počkej, až na sobě uvidíš nějaké pokroky, budeš mít potřebu se všem ukazovat a už se nebudeš cítit tak, jako když ses válel celé dny u televize.
 
3. Budeš potom méně nemocný!
Není to sice nijak vědecky dokázáno, ale u většiny lidí, co se denně hýbou, se nějaké chřipky a angíny objevují jen zřídka. Neznamená to, že pokud se chcete vyléčit z nějaké nemoci, máte začít cvičit. Spíš jde o to, že když jste v dobré kondičce, všechny virusy se vám spíš vyhnou.
 
4. Nebudeš tolik ve stresu!
Ne každého trápí nějaké stresové situace, ale pokud zrovna tebe ano, zkus se nad tím zamyslet a dát se do cvičení. Stačí si pustit nějaké video na internetu a začít třeba jógou, protože i to je sport! Pomáhá se dostat do klidu a potom nemyslíte na nic špatného a jen si užíváte pomalé hudby a toho krásného okamžiku, kdy vaše tělo nic netrápí a jen odpočívá.
ruce na prsou
 
5. Bude se ti lépe spát!
Trpíš v noci nespavostí? Tak to už vůbec nepřemýšlej, jestli vůbec začít. Bohužel, nepřijde to hned, ale pokud se cvičení budeš vážně věnovat pravidelně a nebudeš na to kašlat, tak se v noci dobře vyspíš a od té doby, co neprobdíš celou noc a poznáš, jaké to je, když celou noc prospíš bez jediného vzbuzení, už nebudeš myslet na to, že bys se cvičením přestal.
 
Tak co? Ještě pořád budeš cvičení odkládat na zítra?